نکاتی برای پرورش آزالیا

هیچ چیز مانند یک گلدان جامد از باغ شما بیرون نمی زند. وقتی بوته آزالیا شکوفا می شود ، این دقیقاً همان چیزی است که تولید می کند. این گیاه به دلیل شکوفایی یکباره ، ایجاد انبوهی از رنگ غنی ، رایحه ای شگفت انگیز و زیبایی و شکوفه های بیشمار معروف است.

بیشتر آزالیا شکوفه های بهاری است ، اما برخی از انواع آن در بهار و دوباره در پاییز شکوفا می شوند. شکوفه ها هر بار دو ماه دوام خواهند داشت ، بسته به آب و هوا ، بنابراین استفاده از آزالیا در محوطه سازی برای قسمت خوبی از سال رنگ زیادی ایجاد می کند. اگر آزالیای شما بخشی از نمایش مداوم باشد و دوست داشته باشید که این گیاه در تمام سال سبز باقی بماند ، می توانید انواع همیشه سبز را خریداری کنید برخلاف نوع برگریز. بیشتر آزالیای آمریکای شمالی برگریز است و در پاییز برگهای خود را می ریزد. اما با داشتن بیش از 10 هزار هیبرید ثبت شده ، مطمئناً در فضایی که در دسترس دارید ، رنگ و سبکی پیدا خواهید کرد که به نظر زیبا می رسد.

آزالیاس به طور کلی در آب و هوای گرمتر به خوبی رشد می کند ، اگرچه برخی در مناطق سردتر رشد می کنند. بعضی از آنها در آفتاب مستقیم خوب عمل می کنند ، اما بیشتر مناطق سایه دار را ترجیح می دهند. به طور کلی انواع گیاهان همیشه  قیمت گل آزالیا  سبز و ژاپنی به سایه زیادی نیاز دارند تا بتوانند به خوبی عمل کنند. کاشت آزالیا در زیر سایه درخت ارجح است. این به این دلیل است که درختان خاصی خاک را کمی اسیدی می کنند ، که برای رشد آزالیا لازم است. درختان بلوط ، درختان کاج و خاگینه بهترین هستند. برای بررسی میزان اسیدیته می توانید یک نمونه خاک را به مهد کودک خود بیاورید. PH 5/5 – 6 بهترین است.

با کاشت سوزن کاج ، برگ بلوط ، محل قهوه یا سولفات آمونیوم (گوگرد کشاورزی) می توانید خاک خود را اسیدی تر کنید. چرخاندن خاک برای این موارد ممکن است زمان بر باشد ، بنابراین شما می خواهید برای درست شدن آن اسیدیته خاک خود را اغلب بررسی کنید.

آزالیای خود را در خاک عمیق بکارید. بسترهای سنگی و خاک رس سخت باعث جمع شدن آب در زیر ریشه گیاه آزالیا شده و باعث می شود تا آرام آرام غرق شود و بمیرد. خاک باید به خوبی تخلیه شود. هر از چند گاهی خاک را کاملاً با شلنگ آب خود خیس کنید تا مطمئن شوید ریشه های پایین خاک خیس است ، اما مراقب باشید زیاد آبیاری نکنید. مالچ می تواند به شما کمک کند تا رطوبت در خاک را بدون انجام بیش از حد در آن حفظ کنید.